Závěrečný koncert pěveckých sborů
PO, 18.6.2018 - 18:00 hod.
Klášter Emauzy

Koncert žáků klavírní třídy Jiřiny Peterkové
ÚT, 19.6.2018 - 18:00 hod.

Koncert žáků třídy bicích nástrojů Jiřího Veselého
ČT, 21.6.2018 - 18:00 hod.

Koncert žáků pěvecké třídy Šárky Mistrové
ČT, 21.6.2018 - 18:00 hod.
Modlitebna Církve bratrské

Koncert žáků flétnové třídy Martiny Mihulkové
ÚT, 26.6.2018 - 18:00 hod.

Smyčcový orchestr ZUŠ Horní Počernice

Dirigentka: Věra Matějáková

Hudební spolupráce: Kristian Vacek

Smyčcový orchestr ZUŠ Horní Počernice vznikl před 11 lety. Postupně se rozrůstal a dnes má přes 20 členů.
Repertoár tvoří převážně klasická hudba skladatelů od baroka, až po současnost. Mladí hudebníci hrají rádi také úpravy populární a filmové hudby, které pro ně připravují Karel Mirošník a Kristian Vacek, učitelé ZUŠ v Počernicích.

V roce 2012 vystupoval orchestr na koncertech v Německu, kam byl pozván partnerskou školou Dithmarscher Musikschule a jejich společné koncerty se uskutečnily i v Praze. Vloni spolupracoval smyčcový orchestr s českolipským sborem při provedení Mše Marka Kučery a společně předvedli dílo na koncertech v Praze i v České Lípě. Dalším zajímavým setkáním bylo muzicírování na koncertě v Plzni se souborem Plzeňáček.

V letošním roce provedl orchestr premiéru skladby Počernické skici, kterou autor Pavel Ciboch, rovněž učitel počernické ZUŠ, psal pro tento orchestr. Další zpestření hráčům přináší spolupráce s dechovými nástroji a s pěveckými sbory ZUŠ.