Image
Nahrávám vyhledávání

aktuální koncerty a vystoupení:
Koncert žáků kytarové třídy Ivana Vasiljeva
PÁ, 2.12.2022 - 17:00 hod.
Sál ZUŠ

Vánoční koncert žáků ZUŠ
PO, 5.12.2022 - 18:00 hod.
Galerie 14, Černý Most

Vánoční koncert žáků ZUŠ
ÚT, 6.12.2022 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert žáků pěvecké třídy Marie Röder
ST, 7.12.2022 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert žáků kytarové třídy Michala Straky
ST, 7.12.2022 - 18:00 hod.
Sál ZUŠ
Smyčcový orchestr ZUŠ Horní Počernice

Dirigentka: Věra Matějáková

Hudební spolupráce: Kristian Vacek

 

   Smyčcový orchestr působí v ZUŠ Ratibořická 13 let, postupně se rozrůstal a dnes má přes 20 členů. Mladí muzikanti spolupracují s partnerskou školou Dithmarscher Musikschule z Německa a tradičně vystupují na vánočním koncertě s orchestrem a sborem z České Lípy. Spolupracovali také s folklórním souborem Plzeňáček.

   Repertoár orchestru tvoří převážně klasická hudba od barokních skladatelů až po současné autory. Mezi oblíbené skladby patří úpravy filmové hudby, dalším zpestřením se staly doprovody sólistů smyčcových a dechových nástrojů, klavíristů, zpěváků a sborů ZUŠ Ratibořická. Hráči orchestru mají ve svém repertoáru i díla, která byla nalsána přímo pro ně. Mezi skladatele této hudby patří Marek Kučera a Pavel Ciboch.

    Smyčcový orchestr se pravidelně představuje na Festivalu studentských orchestrů v Horních Počernicích. Vystupoval nejen v České republice, převážně v Praze, Plzni, České Lípě, ale byl několikrát pozván do Německa, kde hrál samostatně a zapojil se také do společného projektu se studenty dalších zemí.

 

 

NAVRCHOLU.cz