I. Hudební večer
ÚT, 22.10.2019 - 18:00 hod.

Big Band

Big Band ZUŠ Horní Počernice byl založen v roce 2011. Členové souboru jsou žáky, případně absolventy ZUŠ Ratibořická. Stálé obsazení orchestru je 6 saxofonů, 5 trombonů, 3 trubky, klávesy, baskytara, kytara, bicí nástroje a perkuse. Repertoár BB je složen ze skladeb mnoha žánrů od swingu po funky, nechybí v něm ani známé filmové melodie.

Big Band pravidelně vystupuje na školních akcích v Hornopočernickém divadle a na Chvalské tvrzi. Mezi významná vystoupení patří přehlídky Big Bandů pražských škol "Pražské ZUŠ hrají swing" a "Hudební maraton", konaný na Staroměstském náměstí v Praze. V loňském roce přijal pozvání do francouzského Lyonu, kde absolvoval několik úspěšných koncertů. Každoročně vystupuje na hornopočernickém festivalu studentských orchestrů "Hudební odpoledne".

Od září 2016 vede orchestr Jan Triebenekl společně s Pavlem Cibochem.