Image
Nahrávám vyhledávání

aktuální koncerty a vystoupení:
Koncert žáků flétnové třídy Zuzany Leimer
ST, 31.5.2023 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert absolventů klavírního oddělení ZUŠ
ST, 31.5.2023 - 18:30 hod.
Sál ZUŠ

Koncert absolventů ZUŠ
ČT, 1.6.2023 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert žáků klavírní třídy Jitky Urbánkové
PÁ, 2.6.2023 - 18:00 hod.
Sál ZUŠ

Koncert abnsolventů smyčcového oddělení
PO, 5.6.2023 - 18:00 hod.
Chvalský zámek
Pěvecký sbor Lístek

 

   Dětský pěvecký sbor LÍSTEK ze ZUŠ Praha 9, Ratibořická 30 - pobočka Černý Most, nese své jméno podle skladeb našich českých skladatelů Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Zdeňka Fibicha "Lístek do památníku". Vznikl v dubnu 2014 a navazuje na přípravný sbor Lísteček. Sbor vede Marie Sedláková, klavírní spolupráci zajišťuje Bc. Marta Čermáková.

 

   Pěvecký sbor Lístek pravidelně vystupuje na své „domácí scéně“ v Praze 14 na Černém Mostě - v Galerii 14, v KD Kyje, v Kinosále ZŠ Generála Janouška, v Divadle Horní Počernice, dále v Benediktinském opatství Emauzy a v Českém muzeu hudby. Společně s mladším Lístečkem pořádá vystoupení pro seniory, předškoláky a školáky ve svém okolí.

  Pěvecký sbor Lístek je sborem smíšeným, dokonce měl v roce 2015 víc kluků, než děvčat. V květnu 2017 sbor Lístek vystoupil na 19. Čakovickém festivalu sborového zpěvu a v prosinci téhož roku měl svoji premiéru na Staroměstském náměstí. Tyto vánoční trhy se staly pravidelnou předvánoční akcí. V září 2018 nechyběl při otevření nové pobočky ZUŠ v Hostavicích a již dvakrát otvíral vánoční trhy na Praze 14 - v roce 2016 na Hloubětínském náměstíčku a v roce 2018 u metra Rajská zahrada. V listopadu 2018 se Lístek zúčastnil XXI. ročníku mezinárodního festivalu koncertního melodramu "Melodramfest 2018" a vystoupil spolu s Lístečkem na koncertě "Děti dětem" v Českém muzeu hudby.

  Mnozí dnešní členové Lístku vyzpívali na celostátních sborových soutěžních přehlídkách "Zahrada písní" ještě jako malí sboristé v přípravném Lístečku dvě zlatá pásma, jedno stříbro a jeden bronz. Lístek na "Zahradě písní" vyzpíval již tři stříbrná pásma a jeden bronz. V březnu 2019 Lístek soutěžil poprvé v krajském kole soutěže MŠMT ČR ve sborovém zpěvu a vyzpíval své další stříbrné pásmo.

  Mnozí dnešní členové Lístku vyzpívali na celostátních sborových soutěžních přehlídkách "Zahrada písní" ještě jako malí sboristé v mladším přípravném Lístečku dvě zlatá pásma, jedno stříbro a jeden bronz. Lístek na "Zahradách písní" vyzpíval již tři stříbrná pásma a jeden bronz. V březnu 2019 Lístek soutěžil poprvé v krajském kole soutěže MŠMT ČR ve sborovém zpěvu a vyzpíval své další stříbrné pásmo.

  V květnu 2019 v kostelíku sv. Jiří v nedalekém Hloubětíně na "Noci kostelů" odstartoval DPS Lístek svoji chrámovou premiéru.

 

 

 

NAVRCHOLU.cz