Pěvecký sbor Lístek

Dětský pěvecký sbor LÍSTEK ze ZUŠ Praha 9, Ratibořická 30 - pobočka Černý Most, nese své jméno podle skladeb našich českých skladatelů Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Zdeňka Fibicha "Lístek do památníku".

Sbor byl založen v dubnu 2014 a má své přípravné oddělení Lísteček. Sbory vede Marie Sedláková, klavírní doprovod zajišťuje Veronika Bonk.

Pěvecký sbor Lístek pravidelně vystupuje na své „domácí scéně“ v rámci pravidelných akcí v Praze 14 a okolí. Již dvakrát vystoupil na Čakovickém festivalu sborového zpěvu - v letech 2017 a 2023. V prosinci 2017 měl svoji premiéru  na Staroměstském náměstí a tyto vánoční trhy se staly pravidelnou adventní akcí. V září 2018 nechyběl při otevření nové pobočky ZUŠ v Hostavicích a již třikrát otvíral vánoční trhy na Praze 14 - v roce 2016 na Hloubětínském náměstíčku a v letech 2018 a 2022 u metra Rajská zahrada. V listopadu 2018 se Lístek zúčastnil XXI. ročníku mezinárodního festivalu koncertního melodramu "Melodramfest 2018" a vystoupil spolu s Lístečkem na koncertě "Děti dětem" v Českém muzeu hudby. Pěvecký sbor Lístek se pravidelně zúčastňuje celostátních sborových soutěžních přehlídek "Zahrada písní" a také sborových soutěží vyhlašovaných MŠMT ČR.

V květnu 2019 odstartoval pěvecký sbor Lístek na "Noci kostelů" v kostelíku sv. Jiří v Hloubětíně svoji chrámovou premiéru. V rámci distanční výuky na jaře 2020, během covidové pandemie, sbor pracoval na svých prvních digitálních nahrávkách.

DPS Lístek zpívá už deset let.