Pěvecký sbor Lísteček

Pěvecký sbor LÍSTEČEK ze ZUŠ, Praha 9, Ratibořická 30, pobočka Černý Most, je přípravným oddělením pro starší sbor Lístek, který nese své jméno podle skladeb našich českých skladatelů Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Zdeňka Fibicha "Lístek do památníku" a vznikl v září 2014 rozdělením pěveckého sboru Lístek na mladší a starší sboristy. Sbor vede Marie Sedláková, klavírní spolupráci zajišťuje
Bc. Marta Čermáková.

Pěvecký sbor Lísteček zkouší 45 minut týdně a pořádá vystoupení a besídky pro mateřské a základní školy ve svém okolí. Sbor  pravidelně vystupuje se starším Lístkem na své "domácí scéně" v Praze 14 v Galerii 14, v KD Kyje, v Seniorském domě Bethesda na Chvalech, v Divadle Horní Počernice, v Kinosále ZŠ Gen. Janouška, dále pak v Benediktinském opatství Emauzy a v Českém muzeu hudby. Vánoce v Hloubětíně v prosinci 2016 byly pro Lísteček prvním vystoupením pod širým nebem.

Pěvecký sbor Lísteček získal již několik soutěžních ocenění na celostátních sborových přehlídkách "Zahrada písní". Vyzpíval jedno stříbrné a jedno bronzové pásmo a získal již dvě Zlatá pásma (v r. 2016 a v r. 2018). V listopadu 2018 Lísteček vystoupil spolu se starším Lístkem v rámci XXI. ročníku mezinárodního festivalu koncertního melodramu "Melodramfest 2018" na koncertě Děti dětem v Českém muzeu hudby.