Image
Nahrávám vyhledávání

aktuální koncerty a vystoupení:
Koncert žáků kytarové třídy Ivana Vasiljeva
PÁ, 2.12.2022 - 17:00 hod.
Sál ZUŠ

Vánoční koncert žáků ZUŠ
PO, 5.12.2022 - 18:00 hod.
Galerie 14, Černý Most

Vánoční koncert žáků ZUŠ
ÚT, 6.12.2022 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert žáků pěvecké třídy Marie Röder
ST, 7.12.2022 - 18:00 hod.
Chvalský zámek

Koncert žáků kytarové třídy Michala Straky
ST, 7.12.2022 - 18:00 hod.
Sál ZUŠ
Akademie umění a kultury pro seniory hlavního města Prahy.

Ke vzdělávání se mohou přihlásit seniorky a senioři, kteří mají chuť a čas se aktivně věnovat umělecké činnosti na neprofesionální úrovni. Na Akademii se nekonají žádné přijímací zkoušky a jediným kritériem přijetí je zájem o uměleckou činnost pod vedením kvalifikovaných učitelů ZUŠ.

Občané, kteří se pohybují na hranici seniorského věku, ale ještě nemají přiznaný starobní důchod (např. nezaměstnaní, kteří čekají na důchod), mají v případě dostatečných kapacitních možností se v Akademii vzdělávat jako kategorie "55+". Studium je otevřeno i pro držitele průkazů ZTP.

Vzdělávání probíhá formou přizpůsobených individuálních nebo skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů a koncertů, rozdělených do pololetních částí (zimních a letních semestrů). V průběhu vzdělávání nejsou studenti hodnoceni a semestry nekončí žádnou zkouškou (posluchači nestudují podle zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách).

Délka studia je koncipována na tři roky. Během těchto tří let je studium uzavřeno. Další studenty je možné přijímat až po uplynutí těchto tří let. Současná skupina studentů ukončí studium v červnu 2023. Každý student může toto tříleté studium absolvovat pouze jedenkrát.  Nové studenty budeme přijímat v červnu 2023 a studium bude zahájeno od října 2023.

Vzdělávání se obvykle realizuje jednou za čtrnáct dní (účast ve výuce se zaznamenává do indexu). Účastník studia, který po třech letech splní stanovené podmínky, se stane absolventem Akademie a je mu vydán certifikát na slavnostní promoci.

NAVRCHOLU.cz