Koncert žáků kytarové třídy Michala Straky
ČT, 25.4.2019 - 18:30 hod.

Koncert žáků klavírní třídy Iriny Likiny
PÁ, 26.4.2019 - 16:30 hod.

Koncert pěveckého sboru Paleček
PÁ, 26.4.2019 - 18:00 hod.
Divadlo Horní Počernice

Koncert žáků třídy dechových nástrojů Lucie Rapčákové
PO, 29.4.2019 - 19:00 hod.

Koncert žáků saxofonové třídy Terezy Novotné
ÚT, 30.4.2019 - 17:00 hod.

Akademie umění a kultury pro seniory hlavního města Prahy.

Ke vzdělávání se mohou přihlásit seniorky a senioři, kteří mají chuť a čas se aktivně věnovat umělecké činnosti na neprofesionální úrovni. Na Akademii se nekonají žádné přijímací zkoušky a jediným kritériem přijetí je zájem o uměleckou činnost pod vedením kvalifikovaných učitelů ZUŠ.

Občané, kteří se pohybují na hranici seniorského věku, ale ještě nemají přiznaný starobní důchod (např. nezaměstnaní, kteří čekají na důchod), mají v případě dostatečných kapacitních možností se v Akademii vzdělávat jako kategorie "55+". Studium je otevřeno i pro držitele průkazů ZTP.

Vzdělávání probíhá formou přizpůsobených individuálních nebo skupinových výuk, přednášek, cvičení, seminářů a koncertů, rozdělených do pololetních částí (zimních a letních semestrů). V průběhu vzdělávání nejsou studenti hodnoceni a semestry nekončí žádnou zkouškou (posluchači nestudují podle zákona č. 111/1998 Sb. o vysokých školách).

Délka studia je koncipována na tři roky. Během těchto tří let je studium uzavřeno. Další studenty je možné přijímat až po uplynutí těchto tří let. Současná skupina studentů ukončí studiun v červnu 2020. Nové studenty budeme přijímat v září 2020 a studium bude zahájeno od října 2020.

Vzdělávání se obvykle realizuje jednou nebo dvakrát za čtrnáct dní (účast ve výuce se zaznamenává do indexu). Účastník studia, který po třech letech splní stanovené podmínky, se stane absolventem Akademie a je mu vydán certifikát na slavnostní promoci.