V tento okamžik připravujeme aktuální kalendář koncertů.

poslední dva odehrané koncerty:
Koncert žáků flétnové třídy Zuzany Bandúrové
ČT, 29.6.2017 - 18:00 hod.

Hudební karneval
ST, 28.6.2017 - 18:00 hod.

Historie a současnost

Hudební škola v Horních Počernicích byla založena v roce 1954 v tehdy ještě samostatné obci. Od samotného počátku zajišťovala tato škola výuku pouze v hudebním oboru. Počet vyučovaných předmětů byl tehdy velmi skromný: klavír, housle a prvouka. Málokdo dnes ví, že k prvním vyučujícím školy patřila významná osobnost klavírní pedagogiky, dnes již zesnulá paní Zdena Janžurová. Z původních tří pedagogů, kteří vyučovali při založení školy, se pedagogický sbor rozrostl na dnešních 39 vyučujících.

V současné době se počet žáků v Základní umělecké škole rozrostl. Celkový počet žáků ve školním roce 2016/2017 je 850. Navštěvují jednotlivá oddělení podle svých zájmů a předpokladů.

V hudebním oboru vyučujeme hru na klavír, housle, violu, violoncello, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, hoboj, klarinet, saxofon, trubku, lesní roh, trombon, akordeon, kytaru, bicí nástroje a samozřejmě sólový a sborový zpěv. Součástí výuky v hudebním oboru je hudební nauka, dalšími nepovinnými předměty jsou komorní hra, souborová hra, hra z listu, improvizace.

Ve škole působí řada sborů a souborů. Stálými jsou pěvecké sbory Malíček a Paleček, Lísteček a Lístek, pěvecké soubory Mozaika a Cantabile, smyčcový orchestr, klarinetové kvarteto a saxofonové kvarteto.

V průběhu školního roku pořádáme pravidelné koncerty nazvané Hudební večery, které se konají v sále školy, veřejné vánoční koncerty a koncerty v závěru školního roku organizujeme zpravidla v refektáři v klášteře Emauzy, v Zrcadlové kapli Klementina, nebo v modlitebně Církve bratrské v Horních Počernicích. Pravidelně se účastníme hudebního festivalu Libeňské jaro mladých v Libeňském zámku. Naši talentovaní klavíristé účinkují každoročně na náročné celopražské koncertní akci Festival nejmladších klavíristů v Břevnovském klášteře.

Naši žáci reprezentují školu na různých přehlídkách a soutěžích. Ti nejnadanější se pod vedením pedagogů připravují na další profesionální studium na hudebním gymnasiu nebo na konzervatoři.

Hlavním cílem školy je především kvalitní příprava a vzdělávání dobrých amatérů tak, aby si absolventi školy dovedli s chutí zahrát na svůj nástroj jen tak sobě pro radost, nebo aby se mohli uplatnit v různé zájmové činnosti. V každém případě si u nás žáci a studenti obohatí svůj život o další znalosti a o schopnost odkrývat krásy hudby jejím provozováním nebo poučeným poslechem.