V tento okamžik připravujeme aktuální kalendář koncertů.

poslední dva odehrané koncerty:
Hudební karneval
ČT, 27.6.2019 - 18:00 hod.

Koncert žáků pěvecké třídy Zdeňky Hejlíkové
ST, 26.6.2019 - 18:00 hod.

Dechový orchestr.

Dechový orchestr Základní umělecké školy v Horních Počernicích byl založen na podzim roku 2016 Lucií Rapčákovou
a Janem Triebeneklem. Za svou krátkou dobu působení už mají za sebou tito mladí hudebníci několik úspěšných vystoupení. První bylo 20. 5. 2017 na Chvalské tvrzi, kde se orchestr představil se svými prvními skladbami. Se stejným programem uchvátili publikum na Formanských slavnostech před koncem školního roku. První vánoční koncerty odehrál orchestr s pěveckým sborem Paleček a Jarní koncert v Divadle Horní Počernice se školním Big Bandem. Letní sezonu otevřel opět koncert na Chvalské tvrzi a na Formanských slavnostech v Horních Počernicích.

Velkým milníkem byl první mimopražský koncert v červnu 2018. Dechový orchestr vystoupil na 55. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu "Kmochův Kolín". Konec prázdnin muzikanti strávili společně na soustředění v Poniklé, které završili koncertem v Jilemnici. Ve školním roce 2018/2019 učinkoval orchestr na dni otevřených dveří nové školní pobočky v Hostavicích, odehrál dva samostatné vánoční koncerty, jeden na známém podiu divadla v Horních Počernicích a druhý v Emauzském klášteře.

Již tradiční Jarní koncert se školním Big Bandem proběhne v dubnu, v květnu má orchestr naplánované dvě vystoupení v rámci Hudebního odpoledne a na Formanských slavnostech.

Pro velký úspěch nejen u publika, ale i u organizátorů byl orchestr opět pozván do Kolína na Mezinárodní hudební festival "Kmochův Kolín", který proběhne od 7. do 9. června 2019. Konec léta bude opět patřit soustředění na čerstvém vzduchu v Poniklé se závěrečným koncertem v Jilemnici. Orchestr se bude také pilně připravovat na soutěž MŠMT ČR, která bude probíhat ve školním roce 2019/2020.