Komorní pěvecký sbor "Cantabile"

Komorní pěvecký sbor Cantabile byl založen v září roku 2011. Sbor navštěvují starší žáci pěveckého oddělení oboru sólový zpěv. Na repertoáru má náročnější vícehlasé písně lidové i umělé v úpravě skladatelů Antonína Dvořáka, Vítězslava Nováka a jiných českých skladatelů. Oblíbené jsou také spirituály nebo písně muzikálové.

Sbor Cantabile pod vedením Marie Rőder vystupuje pravidelně na koncertech pořádaných místní ZUŠ v Horních Počernicích, v divadle Horní Počernice, v sále Chvalského zámku a v Kulturním centru Domeček. Velmi oblíbené jsou také koncerty vánoční, které probíhají v prostorách kláštera v Emauzích. Sbor je pravidelným účastníkem festivalu "Libeňské jaro mladých" v Libeňském zámku.

V roce 2016 se sbor zúčastnil krajského kola soutěže ve sborovém zpěvu vyhlášené MŠMT ČR, ve které získal stříbrné pásmo a zvláštní ocenění za provedení skladby G. F. Händela.

Sbor také spolupracuje s festivalovou a organizační agenturou OR-FEA, kde má možnost vystoupit na mezinárodních festivalech v centru Prahy společně se sbory z jiných zemí Evropy. V roce 2015 to bylo vystoupení se sborem rakouského gymnázia St. Georg Kollegs z Istanbulu v prostorách Modlitebny farního sboru Českobratrské církve Evangelické na Praze 2. Sbor doprovázel komorní smyčcový orchestr Věry Matějákové.

V roce 2017 se sbor zúčastnil festivalu Iuventus in Praga Cantat, kde vystoupil společně se sborem Kinderchor Gymnazium Oberhaching z Německa v kostele Sv. Martina ve zdi na Praze 1.

V současnosti sbor doprovází klavíristka MgA. Jitka Zábranová.